PC servis šetří vaši kapsu

0 Comments

Investice do výpočetní techniky se svým způsobem podobá loterii. Jestliže si pořídíte levný notebook či stolní počítač, sice jednorázově ušetříte, ale za pár let nebude stroj výkonnostně dostačující ani na běžnou práci vzhledem k tomu, jak rychle se vyvíjí aplikace a operační systémy. A naopak vložíte-li několikanásobně vyšší obnos do nadčasového počítače, bude vám sice spolehlivě sloužit třeba desítky let, jenže co když se na něm něco pokazí? Co když se porouchá základní deska? Bude možné ji ještě za deset let někde koupit?

základní deska

Takovéto otázky si klade mnoho lidí, kteří zakoupili stolní počítač za desítky tisíc korun. Naštěstí je odpověď poměrně jednoduchá a věcná – nemusíte shánět základní desku, necháte ji pouze opravit. PC servis v Kolíně Csskm se postará o to, aby vaše investice do nadčasového stroje nepřišla vniveč. Vymění se pouze vadný modul, vadná součástka a oprava tak nebude představovat finančně náročnou akci, jako kdybyste měnili celou základní desku za novou. U elektroniky platí jedno zásadní pravidlo – elektronické součástky jsou obvykle bezporuchové mnoho desítek let, a pokazí-li se pouze jedna z nich, není důvod ty ostatní zatracovat.

chladič procesoru na základní desce

Většinu výpočetní techniky by bylo možno v současné době tímto způsobem opravit či repasovat, a to je také důvod, proč repasované stroje lze využívat i po mnoha letech od data výroby, repasovaný počítač vůbec nemusí být marnou investicí pro toho, kdo nemá možnost v současné době zakoupit novou sestavu.

Opravy počítačů mají tedy stále velký význam a není to žádný komerční trik. Tímto způsobem šetříte vaši kapsu a nemusíte zbytečně vyhazovat peníze tam, kde to vysloveně není nezbytné. Můžete se pak soustředit na to podstatné a zabývat se smysluplnými záležitostmi, nežli řešením, jaký počítač si znovu pořídit, aby to nedopadlo tak špatně, jako posledně.