Vychlazené je za odměnu

0 Comments

Jsme parta kamarádů, kteří každou sobotu vyráží na hory, protože bydlíme poblíž Beskyd. Beskydy jsou krásné hory, ale během covidových lockdownů se naučili lidé více chodit do přírody a tak je na těch nejznámějších kopcích o víkendu více lidí než na Václavském náměstí v Praze. Nám to ale nevadí, protože chodíme na kopce, které nejsou až tak navštěvované, protože na jejich vrcholu je sice krásně, ale není tam žádné občerstvení, žádná restaurace a to mnohé turisty, zvlášť s dětmi, odradí. Jsme zvyklí si brát vše na jídlo a pití s sebou, a protože se dopravujeme převážně autobusem nebo vlakem, můžeme si dávat vždy tzv. vrcholové pivo.

pivo

Nevěřili byste, jak takové vrcholové pivo po zdolání prudkého kopce přijde vhod. Na takovéto výlety pochopitelně nosíme pivo v plechovkách, ale jsou situace, kdy si jdeme na louku za město zahrát fotbálek nebo zahrát badminton a tam už těch piv padne více. Naštěstí je poblíž restaurace a tak máme nosiče na pivní kelímky, což je velice praktické. Ale pivo si kupujeme i domů a tady je nejlevnější způsob kupovat si pivo lahvové.

pivo

Na lahvové pivo už se hodí pevná plastová přepravka na 10 piv nebo na 20 piv. Některé jsou i v obchodě zálohované, takže přiveze přepravku plnou prázdných lahví a odvezete si plnou přepravku s plnými láhvemi. Ideální, pokud jezdíte do obchodu jen občas anebo se nechcete tahat s lahvemi v taškách. Dát si pivo po sportovním výkonu, po parném dni stráveném ve vyhřáté kanceláři, no znáte něco lepšího? Pivo zažene žízeň, doplní B vitamíny a hlavně není sladké jako převážná část nápojů, takže se vám nebude lepit jazyk v puse. A pokud jste řidiči a pivo je pro vás při řízení tabu? Můžete si dát nealkoholické pivo, které se již poměrně běžně čepují téměř v každé restauraci, takže si je můžete dát k obědu a klidně opět usednout za volant.